1 yaşında iken böbreğinin birinde az miktarda genişleme görüldü onun üzerine 3 kez idrar yolu enfeksiyonu geçirdi takibi yapıldı?

kızım 1 yaşında iken böbreğinin birinde az miktarda genişleme görüldü onun üzerine 3 kez idrar yolu enfeksiyonu geçirdi takibi yapıldı önemli birşey yok denildi ve takibine son verildi şu anda 6 yaşında bazen çişini tutamıyo ve çamaşırı genelde sarımsı ve kokuyo bu gecede kızım tuvalette ağlıyodu çişimi yapamıyorum dedi daha sonra kendiliğinden yaptı ama biz yinede en yakın hastaneye gittik çocuk doktoru olmadığı için kendimiz idrar tahlili istedik sonuç şöyle: lökosit 3-4 eritrosir:1-2 epitel hücresi 2-3 idrar kültürüne gerek varmı yoksa normalmi sizce teşekkürler...

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlar enfeksiyon yönünden bilgi vermiyor.Ancak idrar kültürü de mutlaka faydalı olacaktır.Bizce yapılması uygundur