1 yaşında kızım var yaklaşık olarak 8.5 kilo karın bölgesini çok kaşıdığı için doktora gittik...

1 yaşında kızım var yaklaşık olarak 8.5 kilo karın bölgesini çok kaşıdığı için doktora gittik kan tahlili yaptılar AST değerleri 53 (Refarans aralığı 0- 40 )ALT değerleri 36 (Refarans aralığı 10-65 ) çıktı. Doktor AST yüksek dedi neden kaynaklanıyor olabilir bir de korkulacak bir durum olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Aşırı bir yükseklik yok.Gerek görülürse ultrasonla da karaciğere bakılabilir ve kaşıntı için ilace tetkikler istenebilir.