13 aylık kızımın bağışıklık sistemi için test yapıldı

İyingünler 13 aylık kızımın bağışıklık sistemi için test yapıldı testin sonucunda IgA sı 22 çıktı bunun üzerine IgA1 ve IgA2 testi yapıldı çıkan sonuçlar aşağıdadır IgA1 19.5 mg/dl 18-75 mg/dl referans aralığı IgA2 2.1 mg/dl 2-9 mg/dl refer

Tahlil.com Cevabı : İki değerde normal sınırlarda ancak alt değere çok yakın olduğundan çocuk uzmanına başvurmanızı öneririz.