13 yaşında bir haftadır boğaz enfeksiyonunu geçiriyor CPR Türbidimetrik 46.75 lökösit sayısı (WBC) h21.3 iğne verildi?

13 yaşında bir haftadır boğaz enfeksiyonunu geçiriyor CPR Türbidimetrik 46.75 lökösit sayısı (WBC) h21.3 iğne verildi kulandık son sonuç WBC 13.2 CPR 5.49

Tahlil.com Cevabı : CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.Wbc yüksekliği de bu ihtimali güçlendiriyorCRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞžİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir