15 yaşındayım annemde anemi var (demir veya akdeniz bilmiyorm )

HGB 8.| HCT 29 MCV 61.| HB ELEKTROFEZİ İSTENMESİ UYGUNDUR YAZIYO YANINDA. MCH 18 MCHC 18.2 RDW 19.1 DEMİR SRM 7 FERRİTİN 1.5 B12 VİTAMİN 68 15 yaşındayım annemde anemi var (dmirk veya akdeniz bilmiyorm ) doktor büyük ihtimal sende gel bidaha test yapıcaz dedi akdeniz anemisimiyim ?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle demir eksikliğiniz olduğu için bunun tedavi edilmesi gereklidir, yoksa elektroforezinizin sonucu doğru çıkmayabilir..