17 yaşındayım 1 yıldır hastaneye sürekli gidiyorum ve yemek yemememe rağmen sürekli kilo alıyorum?

mrb ben 17 yaşındayım 1 yıldır hastaneye sürekli gidiyorum ve yemek yemememe rağmen sürekli kilo alıyorum. en faazla 2 öğün yiyorum ama halen kilo veremedim zaten düzenli yemek yesem de bi işe yaramıo. yarrdımcı olursanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Merhaba,Günde 2 öğün yemek yemek sizin kilo vermenizi sağlamak yerine kilo almanıza neden olur. Bunun yerine 2 - 2,5 saatte bir yani 6 öğün beslenmeniz kilo vermenizi sağlayacaktır. Böylelikle metabolizmayı etkileyen sindirim sistemi hareketlerinin yavaşlamasını engellemiş olur, metabolizmanızı hızlandırırsınız. Günde 3 fincanı geçmemek kaydıyla ara öğünlerinizde yeşil çay tüketmeniz de size yardımcı olacaktır. Bu konuda profesyonel bir yardım alarak daha sağlıklı kilo vermenizi öneririm.