21aylık bebeğimin trombosit sayım sonucu 147

21aylık bebeğimin trombosit sayım sonucu 147 çıkmıştır. referans aralığı 200 den başlamaktadır.bu ne anlama geliyor.hastalık belırtısı mı . ne yapmalıyım.cokmu dusuk .açıl yardımlarınızı rıca ederım

Tahlil.com Cevabı : Trombosit sayımı otomatik kan sayım cihazları ile her zaman doğru sonuç vermeyebilir.. Periferik yayma denilen yöntemle gözle sayılması doğru olacaktır..