25 Günde 1 adet görmekteyim

Merhaba; 25 Günde 1 adet görmekteyim. En son 31 Aralıkta oldum bu hesaplamaya göre 25,01 de olmam gerekirken olmayınca bugün idrar testi yaptım çift çizgi // hemen hastaneye ve beta hcg degeri 473,51 çıktı.. Hamileyim ?

Tahlil.com Cevabı : Evet hamile olma ihtimaliniz çok yüksek...

m********** :

Hocam merhabalar 22 yaşındayım. Adetimin 3. Gununde AMH testi yapildi ve AMH : 5.12 -ref araligi kiz cocuk <8.9 Yetiskin kadin <12.6 Bu durumda yumurta rezervlerim ne durumdadir ? Daha once matur kistik ve paratubal kist alimi oldu yumurtaliklarimdan.

Cevap:

 AMH düzeyleri gebelik konusunda kesin bir sonuç vermez , menopoz yaşı hakkında da belirleyici değildir , çok düşük AMH düzeylerinde de gebelikler elde edilmiştir.38 yaşın altındaki normal yumurta sayısına sahip sağlıklı bir kadında kanamanın 3. Gününde yapılan kan AMH değerleri 2.0-6.8 ng/ml dir , ancak polikistik yumurtalığı olan hastalarda yüksek seviyede bulunmuşturFertilite Potansiyeli (Fertilite : Doğurganlık)AMH düzeyleri ng / mL Optimal Fertilite4.0 - 6.8 Yeterli Fertilite 2.2 - 4.0 Düşük fertilite 0.3 - 2.2 Çok düşük Fertilite 0.0 - 0.3 Yüksek düzey (Aşırı uyarılma riski)> 6.8 AMH ölçümleri kadının doğurganlık potansiyelini ve tedaviye vereceği yanıtı belirlemede kullanılabilir.Serum AMH düzeyleri yumurtalıktaki yumurta sayısıyla bağlantılıdır , düşük AMH seviyeleri olan bir kadın büyük ihtimalle tedaviye kötü yanıt verecektir. Ayrıca düşük AMH düzeyleri azalmış yumurtalık reservi hakkında da uyarı verecektir. Polikistik yumurtalığı olan kadınlarda artmış yumurta hücreleri (granülosa) ile AMH arasında ilişki vardır PCO li kadınlarda AMH değerleri 6.8 ng/ml bulunmuştur , bu değer polikistik yumurtalık tanısı konmasında ve tedavi sırasında gelişebilecek aşırı uyarılma (OHSS) tehlikesini önceden haber verme konusunda

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.