3 aylık bebeğim var ve emziriyorum bu tahlile göre mutlaka antibiyotik almam şart mı çok su içiyorum.

Benim idrarda yanma sorunum vardı tam idrar tahlili yaptırdım lökosit 16, eritrosit 1 ve bakteri 462 çıktı benim 3 aylık bebeğim var ve emziriyorum bu tahlile göre mutlaka antibiyotik almam şart mı çok su içiyorum.

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlili tek başına antibiyotik başlamaya karar vermek için yeterli değil. Ek olarak idrar kültürü yaptırmanız gerekli. İdrar kültüründe bakteri ürerse, antibiyotik testine göre üreyen bakteriye karşı etkili olan antibiyotiği kullanmanız gerekli. Su içmeniz faydalı ama üreme fazla ise sadece su ile tedavi olamazsınız.