Bu sonuçlar idrar yolu enfeksiyonu olduğum anlamına mı geliyor?

merhabalar.yaşım 28 ve 8 haftalık hamileyim,idrar tahlilimde ; leu +++ ,eritrosit 12 ,lökosit 7,yassı epitel 33.bu sonuçlar idrar yolu enfeksiyonu olduğum anlamına mı geliyor?ve bebeğe bir zararı olur mu?

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde lökosit olması idrar yolları enfeksiyonunu düşündürür. İdrar kültürü yaptırırsanız enfeksiyon etkeni saptanır ve ona göre ilaç tedavisi alırsınız. Gebelerde idrar yolu enfeksiyonu hiçbir şikayet olmasa dahi sık olarak görülür.  Gerekli tedaviyi alırsanız bebeğe herhangi bir zararı olmaz.