3 yaşındaki oğlum için idrar tahlili yaptırdım. böbreklerinde kum olduğu şüphemiz vardı

 3 yaşındaki oğlum için idrar tahlili yaptırdım. böbreklerinde kum olduğu şüphemiz vardı. ultrasonumuz temiz çıktı. idrar tahlil sonuçlarımızı yorumlar mısınız. Spot Kreatinin: 43.34 mg/dL, Spot Kalsiyum: 5.9 mg/dL, Spot Urik Asit: 61.1 mg/dL

Tahlil.com Cevabı : Raporda belirtilen referans değerleri de vermelisiniz.Bu konuda sitemizde soru sorma aşamasında sürekli uyarılarda bulunuyoruz.Aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tahll.com'a soru sorarken tahlillerinizin normal değerlerini de mutlaka belirtiniz....

e******** :

Merhaba 27 yaşındayım.Halsizlik, uyku hali vb. sebeplerle doktora gittim.Endokrin sonuçlarıma göre hastalık belirtisi var mı? Yorumunuzu rica ediyorum. Anti-TPO 75,7 (0-35) FT4 1,17 (0,89-1,76) İnsülin 14,37 (6-10) TSH 1,51 (0,35-5,50) Teşekküler.

Cevap:

İnsülin değeriniz yüksek, insülin direnciniz olabilir.Ayrıca TPO yüksekliği de otoimmün bir tiroid bezi hastalığınuı düşündürebilir.Endokrinoloji bölümüne danışmalısınız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.