30 yasindayim ve 90 kg gelmekteyim 20 yildir sporla ilgileniyoruz herhangi bi sikayetim,yarisma sezonuna hazirlık için tahlil...

Doktor bey selamlar . Ben 30 yasindayim ve 90 kg gelmekteyim 20 yildir sporla ilgileniyoruz herhangi bi sikayetim yoktu ama önümüzdeki yarisma sezonuna hazirlanmak icin bir kan tahlili yaptirdim böbrek ve karaciger icin ... kan üre azotu (bun) 25 cıktı üst limit 25 yaziyodu endiselendim

Tahlil.com Cevabı : Aşırı protein alıyorsanız bu durum görülebilir.Ancak sonuç olarak normal değerler içinde anlaşılan ama normal değerin en üst sınırı.Aşağıda BUN testine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/bun-testi-nedir-bun-testi-yuksekligi-ve-dusuklugu