33 yaşındayım smear raporuma göre servikal biyopsi önerilir yazmaktadır.nasıl bir yol izlemeliyim...acill

33 yaşındayım smear raporuma göre metaryelin yeterliliğinde bethesta sistemi - değerlendirmeye elverişli yayma -endoservikal hücre+ yazmaktadır genel kategorizasyonda epitel hücre anomalisi mevcut- ascus yazmakta açıklamada ise servikal biyopsi önerilir yazmaktadır.nasıl bir yol izlemeliyim...acill

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuza başvurun biopsi kararı verilirken muayene bulguları da önemlidir..