34 yaşında bir kadınım.tahlil sonuçlarımda homosısteın 45.24 vitamin B12 143 folik asit 4 çıktı ?

34 yaşında bir kadınım.tahlil sonuçlarımdahomosısteın 45.24vitamin B12 143folik asit 4çıktı bu sonuçların altında kötü birşey yatıyor olabilirmi bu konudaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Homosistein vücutta üretilen bir aminoasittir. Metabolizmasının tam olabilmesi için vitamin B12 ve folik asite ihtiyaç duyar. Gerek vitamin B12 eksikliğinde, gerekse folik asit eksikliğinde homosistein değeri yükselir. Sizde her ikiside düşük bu nedenle homosistein düzeyiniz yüksek. hemen B12 ve folik asit takviyesi almanızı öneririm