34 yaşındayım.kemik erimesi nedeniyle 6 ay rocatrol 0.25ml/gr kullandım,

34 yaşındayım.kemik erimesi nedeniyle 6 ay rocatrol 0.25ml/gr kullandım, 3 ay ara verdim ve 1.25 dihidroksi kolekalsiferol testi yaptırdım değerim 112 çıktı bana gelen kağıtta normal değer aralığı 30-70 arasıydı bu yüksekliğin nedeni nedir ve bundan sonra ne yapmamı önerirsiniz rocatrole devam etmelimiyim

Tahlil.com Cevabı : D vitamini düşüklüğü klinik olarak daha anlamlıdır.Sizde yüksek çıkmış ,diğer tahlil sonuçlarınızı bilemiyoruz ancak yüksekliğinin klinik olarak çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum