35 yaşında ,kadın: Kan testi sonucum : Ferritin :1ng/ml , Normal Değer : 4.63-204 ng/ml, Demir bağlama 450 g/dl ?

35 yaşında ,kadın: Kan testi sonucum : Ferritin :1ng/ml , Normal Değer : 4.63-204 ng/ml, Demir bağlama 450 g/dl Normal Değer: 250-450 g/dl HGB 9,6 g/dl Normal Değer: 12.5 -16 g/dl Sedimantasyon: 77 Normal Değer 0-30.Ferritin değerimin bir olması çok korkuttu acaba tahlil sonucumu yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Demir eksikliğine bağlı anemi bulgularınız var.Bu yönde tedavi ve sebebi araştırmaya yönelik tahliller olmanız gerekebilir.Demir içeren ilaçlar kullanmanız gerekecek.