4 yıldır hepetit b hastasıyım 1 yıl ilaç kullandım ast ve alt hbv dna düşmüştü fakat tekrar yükseldi neden birden yükselir?

Merhaba ben saliha 28 yaşındayım 4 yıldır hepetit b hastasıyım 1 yıl ilaç kullandım ast ve alt hbv dna düşmüştü fakat tekrar yükseldi neden birden yükselir?ast 271alt 503alkalen fosfataz 162ggt 90klor 108hgb 10,90hct 33,70mch 26,50pdw 17,60 çok kötümü sonuçlaraçıklama yaparsanız sevinirim şu an başka tahliller yapıldığı için doktor fazla açıklama yapmadı ama merak ediyorum...ve yükselmemesi için ne yapmam lazım?strestende yükselirmi?

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer fonksiyon testlerinde yükselme var.Ayrıca anemi yani kansızlık bulgularınız var.Belirli dönemlerde Hepatit B taşıyıcılarında bu tür yükselmeler olabilir.Bir gastroenteroloji uzmanına başvurmanız gerekli.Bazı ileri tahliller isteyebilir.