5 ay önce gözümden ameliyat oldum sonrasında doktorum Aklovir isimli ilacı 1 yıl boyunca kullanmamı söyledi..

5 ay önce gözümden ameliyat oldum sonrasında doktorum Aklovir isimli ilacı 1 yıl boyunca kullanmamı söyledi, son kontrolde kan tahlili yaptırmamı ve ALT AST GGT ve kreatinin değerlerimi istedi. Tahlilde Üre:23,1 Kreatinin:0,90 ALT:83 AST:35 GGT:98 çıktı ayrıca diğerleri RBC:5,97 MCHC:31,3 ve PLT:552

Tahlil.com Cevabı : Kullandığınız ilaca bağlı karaciğer enzimleriniz yüksek olabilir, doktorunuz tarafından diğer nedenler de araştırılabilir..