9,aylık kızım var 2 gündür yüksek ateş şikayetimiz var düşüremiyoruz en yüksek 39,6 ya kadar çıktı yapılan tahlilde wbc 3,2 çıktı lökopeni olabilir denildi

9,aylık kızım var 2 gündür yüksek ateş şikayetimiz var düşüremiyoruz en yüksek 39,6 ya kadar çıktı yapılan tahlilde wbc 3,2 çıktı lökopeni olabilir denildi 9 eylül üniver. gittik orada wbc 3,9 çıktı ve lökopeni değil denildi yapılan muayenede bir sorun yok geneldurum iyi başka bir sorun olabilir mi

Tahlil.com Cevabı : WBC değeri düşük. Viral enfeksiyonlarda wbc yani lökosit değeri normalin altına inebilir.Enfeksiyon sonrası dönemde ise bu değerde yükselme beklenir, bir kaç hafta sonra wbc testini tekrar ettirin.WBC testi ve wbc düşüklüğü ile ilgili aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları görebilirsiniz.WBC nedir? WBC düşüklüğü ve yüksekliğihttp://tahlil.com/lokosit-wbc-nedir-lokosit-yuksekligi-ve-lokosit-dusuklugu