Açlık şekerim120, glikoz yüklemesinden sonra 237 çıktı

 Açlık şekerim120, glikoz yüklemesinden sonra 237 çıktı şeker ve kolesterol hapı kullanıyorum kolestrol202 hdl-kol.55 ldl-kol.129.6 ,alkelel fosfataz L30çıktı kendimi çok halsiz ve güçsüz hissediyorum ve başıma ilk kez gelen bu hastalığım hakkında hiçbirşey bilmiyorum. ferritin L4,98 rdw h17,7

Tahlil.com Cevabı :   Glukoz değerinizdeki yükseklik diabet hastası olduğunuzu doğruluyor. .Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak. Ayrıca demir eksikliği bulgularınız var.