Adet düzensizliği ve kilo veremeyip diyet yaparken dahi yaşadığım sıkıntılar sonucu yaptırdığım tahlillerde testestoren 1,71 ve HOMA IR 3 çıktı

Adet düzensizliği ve kilo veremeyip diyet yaparken dahi yaşadığım sıkıntılar sonucu yaptırdığım tahlillerde testestoren 1,71 ve HOMA IR 3 çıktı bu hangi durumu getirir açıklama alamadığım gibi verilen glifor 1000 verildi neden dolayı bu sonuç çıkar bilgi vermenizi rica ederim.

Tahlil.com Cevabı : İnsülin direnciniz olduğu düşünülmüş bu yönde de tedavi başlanmış.Tedaviye ilave olarak düzenli egzersiz yapmanız da yararlı olacaktır.