Adetim 1 gün gecikti kan testi yaptırdım Beta-hCG (ß-hCG) sonuç 60,07cıktı .

 Adetim 1 gün gecikti kan testi yaptırdım Beta-hCG (ß-hCG) sonuç 60,07cıktı . testi yaptırdığım yerde 48 saat sonra tekrar yapılması gerektiğini ve sonucuna göre belli olacağını söyledi. Sizce bu sonuca göre hamile olabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com'a sormuş olduğunuz Beta HCG  sonucunu değerlendirdik.Beta HCG değerinin  hamilelik lehine.Fakat tek başına bu Beta HCG değerine bakarak hamilelik tanısı kesin olarak koyulamaz.Doktorunuzun da önerisiyle, önümüzdeki günlerde yapılacak Beta HCG testi sonuçlarında da Beta HCG değerinde yükselme görülmesi ve daha da önemlisi yapılacak ultrason muayenesinde de gebelik kesesinin görülmesi kesin hamilelik tanısını koymayı sağlayacaktır.Aşağıdaki bağlantıda  bu konuya ait sorulmuş benzer sorular ve Beta HCG testine dair detaylı bilgiler bulunmaktadır.BETA HCG Testine dair aradığınız tüm bilgiler, sorulmuş benzer sorular ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları....

y*********** :

Iyi aksamlar bugun yogun bir sekilde kahverengi akinti ve kan geldi birden bire ustelik hastaligimda daha yeni bitti 1 hafta oluyor. Acaba bunun nedeni ne olabilir nisanlimla adetliyken iliskiye girdik bosalma olmadi zevk suyu olabilir bu akintinin hamilelikle ilgisi olabilirmi? Tesekkurler simdiden

Cevap:

Kahverengi akıntı kadınlarda sıklıkla merak edilen bir konudur.Kahverengi akıntının ne anlama geldiği, bir gebelik belirtisi olup olmadı gibi sorular da sıklıkla Tahlil.com'a geliyor.Vajinal akıntılardan biri olan kahverengi akıntı bir çok nedene bağlı olabilir.Aşağıdaki bağlantıda kahverengi akıntının nedenlerine dair yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.Kahverengi akıntı nedir, gebelikle bir ilgisi var mıdır?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

u********* :

2 ay önce sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdim. Boşalma oldu ama sadece vajinamın çevresine.1. ay adet oldum. şimdi yine zamanım geldi ama hafif lekelenme gibi kanamam var sizce hamile miyim?

Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.