Adetim 5 gün gecikti.Beta HCG değerim 1,2 çıktı

BHCG değerim   <1.20(0-5) IU/L çıktı.Hocam kan testı sonucuna göre hamıle mıyım?

Tahlil.com Cevabı : Hayır değilsiniz, negatif sonuç

D************ :

Kolay gelsin adetim 3 g&uuml;n ge&ccedil;tikten sonra beta HCG baktirdim 14. &Ccedil;ıktı 4. G&uuml;n iftardan baktım &ccedil;ift &ccedil;izgi &ccedil;ıktı.bugun bug&uuml;n adetim geceli 5 g&uuml;n oldu hala adet olmadım nasıl bir yol izlemeliyim d&uuml;ş&uuml;k olması beni endiselendirdi

Cevap:

Beta HCG değeriniz hen&uuml;z &ccedil;ok yeni bir hamilelik olduğu y&ouml;n&uuml;nde bir bilgi veriyor.&Ouml;n&uuml;m&uuml;zdeki g&uuml;nlerde bu değerdeki y&uuml;kselme, &ouml;rneğin 2 g&uuml;n sonra tekrarlanan Beta HCG değerinde en az 2 kat artış hamilelik y&ouml;n&uuml;nden &ccedil;ok daha net bilgi verecektir.Kesin hamilelik tanısı ise, yapılacak ultrason muayenesinde gebelik kesesinin g&ouml;r&uuml;lmesi ile koyulacaktır.&nbsp;Beta HCG değerleri ve buna g&ouml;re tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair merak ettikleriniz var ise aşağıdaki yazımızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.Beta HCG değerlerine g&ouml;re tahmini gebelik haftası&nbsp;

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.