Ağıza boşalınca hamilelik olur mu?

Bakireyim. Sevgilim ağzıma boşaldı. Bu şekilde hamilelik olur mu?

Tahlil.com Cevabı :

Hayır bu şekilde hamilelik olmaz. ağızdan ilişki sonrası boşalma yutulsa da yutulmasa da ağızdan ilişki ile hamile kalmak mümkün değildir. Hamilelik ancak boşalma sonrası sperm hücrelerinin  vajinaya veya vulvaya temas etmesi ile  gerçekleşebilir. Bununla birlikte  korunmasız ağızdan ilişki ise, cinsel yolla bulaşan bir dizi enfeksiyon riski ortaya çıkar. Bu enfeksiyonlar arasında şankroid, sitomegalovirüs, gonore, hepatit B, herpes, insan papilloma virüsü (HPV), herpes, sifiliz ve nadiren HIV ve klamidya bulunur. Daha güvenli ağızdan ilişki için kondom kullanılmalıdır.