Alt değerim 6 ay önce 105 çıktı. Son üç aydır yaptırdığım arkadanizlerde alt aynı sevide ast 65-70 civarı çıktı. Karaciğerimde de yağlanma var. Ne yapmalıyım?

 Alt değerim 6 ay önce 105 çıktı. Son üç aydır yaptırdığım analizlerde alt aynı sevide ast 65-70 civarı çıktı. Karaciğerimde de yağlanma var. Ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Karaciğerde yağlanma nedeniyle ALT yüksek çıkabilir.Bu konuda bir gastroenteroloji uzmanı size bilgi verecektir.