Annemde lokosit mikroskopi ve eritrosit mikroskopi büyük epitel hücre tespit edildi bu ne demektir.

Merhaba hocam annemde lokosit mikroskopi ve eritrosit mikroskopi büyük epitel hücre tespit edildi bu ne demektir yardım eder misiniz teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : Anladığım kadarıyla idrar tahlili yaptırmış anneniz.İdrar tahlilinde eritrosit ve lökositin birlikte görülmesi muhtemelen annenizin bir idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğini akla getiriyor.Bu arada idrar yollarında taş veya kum ihtimali de göz ardı edilmemeli.