Anti Rubella IgM sonuç 1,16 (pozitif) çıktı. 12 haftalık hamileyim. referans değerler 0,0-0,79 negatif. Nasıl bir riski var

Anti Rubella IgM sonuç 1,16 (pozitif) çıktı. 12 haftalık hamileyim. referans değerler 0,0-0,79 negatif. Nasıl bir riski var.

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuz normal değil.Gebelik döneminde Rubella IG M pozitifliği, rahim içi enfeksiyona yol açarak bebeğe zarar verebilir.Doktorunuz mutlaka bu testi doğrulayan ve avidite yöntemiyle çalışılan ilave tahliller de isteyerek sizi bilgilendirecektir.