Aspartat transaminaz (AST) 96 U/L yüksek ve Alanin aminotransferaz (ALT) 83 U/L

kan tahlili sonucunda: aspartat transaminaz (AST) 96 U/L Yüksek ve Alanin aminotransferaz (ALT) 83 U/L Yüksek çıktı ve 6 gün sonra tekrar kan vermem gerektiğini söylediler bu süre içinde bu değerlerin normal olması için neler yapmam ve nasıl beslenmem neler yemem gerekiyor ki değerler normal olsun

Tahlil.com Cevabı : Herhangi bir diyet ile bu değerleri 6 gün içinde düşüremezsiniz. Tekrar kan verdiğinizinde yine değerler yüksek çıkarsa bir dahiliye ya da gastroenteroloji uzmanına danışmanızda fayda var.