Ast 67 Alt 106. Ne anlama geliyor?

Ast 67 Alt 106.karacger ultrasyon kc de grade 1 steatoz mevcut.hbv dna41.500.129lu/ml.biyobsi soncu. normal yapsni kaybetms portal alanda gensleme yaygn arayuz hepatti portoüportal porto sentral fibroz koprulsme izlenmstir.knodell modfiye dereclndirme 10.knodell modifiye evrelmsi 5 (A:3,b:0,c:4,d:3)

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B virus enfeksiyonuna bağlı karaciğerde değişiklikler mevcut, gastroenteroloji uzmanı takibinde olmanızı öneririz..