Babam 81 yaşında kansızlık vardı acaba ciddi bi sorun olabilirmi

abam 81 yaşında kansızlık vardı 3 ay ilaç kullnadı yeniden tahlil yaptı bazı değerler normal değil acaba ciddi bi sorun olabilirmi normal olmayan değerleri yazıyorum demir:52 ferritin:12,57 vitamin b12:167 wbc:3,5 hgb:12,2 hct:39,2 mch:25,3 mchc:31 plt:122,2 diğerleri normal sınırlarda olduğu için

Tahlil.com Cevabı : VitB 12 eksikliğine bağlı anemisi vardır, öncelikle mide endoskopisi ile nedeni araştırılmalı ve tedavisi verilmelidir..