Babam koah hastasi 6 gun once kalp krizi gecirdi kalbi durdu tekrardan o anda calistirdilar 6 gundur yogun bakimda kalp masajinda ciger hasar gormus herseye hazirlikli olun denildi

Babam koah hastasi 6 gun once kalp krizi gecirdi kalbi durdu tekrardan o anda calistirdilar 6 gundur yogun bakimda kalp masajinda ciger hasar gormus herseye hazirlikli olun denildi makinaya bagli tepki vermiyor dediler ama duntanidigimiz yanina gidip kolunu sıkınca kolunu cekmis sonuclar nasil iyimidir

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle babanızıza acil şifalar diliyoruz.Babanızın sonuçlarını inceledik.ALT, AST, GGT değerlerindeki yükseklik karaciğerde bir yetmezlik ve/veya fonksiyonlarda bozukluk olduğunu gösterir.Alkalen fosfataz yüksekliği de kalp yetmezliğnde görülebilir.Bu da babanızın kalp krisi geçirmesiyle muhtemelen ilişkili.
Potasyum değeri de 6.76 çıkmış.Kalp hastaları için riskli bir durumdur.Bu yükseklik kalbin fonksiyonlarını yürütmesini sekteye uğratabilir.Potasyuma bu nedenle kalbin zehiri adı da verilir.
WBC yüksekliği de duruma bir enfeksiyon eşlik edebiliyor düşüncesi veriyor.Tabii kalp krizi de wbc yüksekliği  sebeplerinden biridir.
Sonuç olarak ne yazıkki değerler ve kan tahlili sonuçları  iç açıcı değil ancak bu tablodan iyileşebilen hastalar da vardır.
Kalp krizi sonrası babanızın beyninin oksijen ve kansızlığa ne kadar maruz kaldığı da önemlidir.
Kuşkusuz doktorlarınız bu yönde de değerlendirme yapmaktadır.
Geçmiş olsun dileklerimizle,