Babamın sedim sonucu 16 çıkmış.Tümör falan olma ihtimali var mıdır ?

Babamın sedim sonucu 16 çıkmış . Diğer sonuçları normal sizde bu değer çok yüksek midir ? Bu değerde tümör falan olma ihtimali var mıdır ?

Tahlil.com Cevabı :

Babanızın Sedimentasyon tahlil sonucu normalin çok az da olsa  üstünde.Ancak yaşı ileriyse olağan da olabilir.Tek başına sedim yüksekliği de asla bir hastalık bulgusu olarak değerlendirilmemelidir.
Sedimentasyon testi  yüksekliği varlığında ilk olarak akla enfeksiyon olasılığı gelir.
Pek tabii ki bunun başka nedenleri de olabilir.
Sedimentasyon yüksekliği ve nedenlerine yönelik detaylı bilgi ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı okuyunuz...