Baso değerinin yüksek olması ne demek? Tiroid hastasıyım?

 Tiroid  hastasıyım (hipotroide) kandaki baso değerinin yüksek olması ne demek? baso değeri: sonuç 12.7 olması gereken sonuç aralığı <1.2

Tahlil.com Cevabı : Basofil değeriniz gerçekten yüksek Hipotiroidi hastalarında yüksek çıkabilir. Sizde de böyle bir durum var anlaşılanç.Aşağıdaki yazımızda basofil testi ve yüksekliğine dair bilgi bulabilir, sorulmuş benzer soru ve cevapları okuyabilirsiniz.http://tahlil.com/bazofil-nedir-bazofil-dusuklugu-ve-bazofil-yuksekligi-neden-olur