Bebek kesede gözükmedi

İyi aksamlar 25 yasinda evli bir bayanim sali günü bel agrisi için hastaneye gittik idrar tahlili yaptılar sonuçta idrar yolu enfeksiyonu ve hamile olduğum ortaya cikti. Bugün tekrar doktora kan tahlili yaptırmaya gittik ultrason da bakti fakat bebek kesede gözükmedi hamile olmama ihtimalim var mi

Tahlil.com Cevabı : Boş gebelik kesesi, blighted ovum, anembriyonik gebelik olarak da bilinir. Ekseriya erken gebelik aylarında tanısı konur. Döllenmiş bir yumurta rahim iç duvarına tutunduğu halde ve hücreler gebelik kesesini oluşturduğu halde embriyo gelişemez; fertilize ovum altı haftadan fazla büyüyemez ve rahim içinde absorbe edilerek ortadan kalkar. Böylece ortaya çıkan blighted ovumda fetal pole ve yolk kesesi görülmez. Ama plasenta ve zarlar büyümeye devam eder, gebelik gelişimi yavaşlar.Birçok kadın henüz gebe olduğunu bilmeden önce çok erken gebelikte blighted ovum izlenebilir. Bu durumda adet gecikmesi, gebelik testinin pozitif sonuç vermesi, vaginal damla damla kanama veya alışılmıştan daha şiddetli bir adet kanaması gözlenebilir. Kanda ve idrarda beta HCG düzeyi yükseldiği için kadınlar gebeliğin devam ettiği izlenimine kapılırlar.Boş Gebelik Kesesinin NedenleriTanı konmuş gebeliklerin %20'si düşük ile sonuçlanır. Yüksek düzeyde fertilize ovumdaki kromozomal anomaliler bu duruma neden olabilir. Tekrar eden düşüklerin en sık rastlanan nedenleri:-Yumurta ve spermin kötü kalitede olması-Rahimde görülen yapısal bozukluklar-Embriyonun implantasyonuna engel olan immün Cevaplar-Hormonal dengesizlik-Kan pıhtılaşma problemleri.