Ben 16 yaşındayım. Kan değerlerim sürekli düşüyor

Merhaba. Ben 16 yaşındayım. Kan değerlerim sürekli düşüyor 3 senedir demir eksikliği tedavisi görüyorum fakat hapları bırakınca tekrar bi kan düşmesi yaşıyorum. Bugün doktora gittiğimde 3 ayda kanım 10.7'den 9.17ye düşmüş. Akdeniz anemisinden şüphelendiler. Acaba böyle birşey söz konusu olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Demir tedaviniz tam olarak yapıldıktan sonra MCV değeriniz çok düşük ise talasemi ile ilgili tetkikler yapılmalıdır... hemogram, serum demir ve demir bağlama tetslerinin sonuçlarını yazmanız gereklidir..