Ben 40 mg Prozac, 2,5 mg da Abilify kullanıyorum ve hafif de kiloluyum. AST 31, ALT 60, GGT 108, ALP 153. Bu durumda nasıl bir hastalığım olabilir?

 Ben 40 mg Prozac, 2,5 mg da Abilify kullanıyorum ve hafif de kiloluyum. Bunları da yaklaşık 5 senedir kullanıyorum. Benin son karaciğer ölçümlerim şöyle çıktı, AST 31, ALT 60, GGT 108, ALP 153. Bu durumda nasıl bir hastalığım olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.ALT YÜKSEKLİĞİAST YÜKSEKLİĞİGGT YÜKSEKLİĞİ