Ben geçen ay primoulut kullandım ve ertesi gün hapı kullandım primolut kullanırken adetim beklenen tarihten yaklaşık 10 gün sonra oldu.

Ben geçen ay primoulut kullandım ve ertesi gün hapı kullandım primolut kullanırken adetim beklenen tarihten yaklaşık 10 gün sonra oldu. Adetimin 5. günü içine boşalma olmadan korumasız bir ilişkiye girdim ve o gün doğum kontrol hapı kullanmaya başladım şimdi düzenli olarak içiyorum fakat ilişkimin olduğu gün primoulut yüzünden yumurtlana zamanına mı denk geliyor bilemedim

Tahlil.com Cevabı : Primolut bir adet geciktirici ilaçtır.Bu ilacı size önerimiz doktorunuzun tavsiyesi dışında kullanmamanız.Düzensiz kulanımı adet döngüsünde farklı etkiler yaratabilir.
Doğum kontrol hapları genelde 21 tabletten oluşur.
21 tabletten oluşan doğum kontrol hapının kullanımına, adet kanamasının görüldüğü ilk gün başlanır. Düzenli olarak her gün aynı saatte alınması, ilacın koruyuculuğunu artıran etkenler arasında yer alır. 21 tabletin bitmesinin ardından adet kanaması başlamasa bile hapın kullanımına 7 gün ara verilir ve ardından ikinci kutuya başlanır.
Primolut kullanımından sonra adet görmeniz zaten bu süreçte hamilelik olmadığını gösteriyor.
Belirttiğiniz bir şekilde doğum kontrol  kullanım sonrası hamilelik ihtimalinin bulunmadığını söyleyebiliriz.