Bende aşırı derecede killanma var ve over kistim de var doktor tek çaresi killardan kurtulmanın lazer olduğunu söyledi

Bende aşırı derecede killanma var ve over kistim de var doktor tek çaresi killardan kurtulmanın lazer olduğunu söyledi .Başka çaresi varmıdır açık şekilde bilgilendirirseniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuz tam olarak doğru bilgi vermemiş.Öncelikle aşırı kıllanmanızın nedeni araştırılmalı, bunun sebebine yöne başta hormon testleri olmak üzere bir takım tahliller yapılmalı.Varsa over kistiniz buna yönelik de tedavi yürütülmelidir.   Lazer tabii ki kılları bertaraf etmekte kullanılan bir yöntemdir ama daha önemlisi kıllanmanın bir nedeni varsa önce bunu tedavi etmektir.Bir kadın doğum uzmanı ve endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.