Benim 10 gündür bulantım ve tiksinti oluyordu kan testi yaptırdım ?

 Benim 10 gündür bulantım ve tiksinti oluyordu kan testi yaptırdım ve kronik hepatit B akut alevlenme olarak AST:698--ALT:847--HBVDNA:10/8 çıktı 12 gün hastanede yattım ve biyopsi sonucunda viread isimli bir ilaç yazdılar ve hergün 1 tane almamı söylediler.Karaciğerim hasar gördüğü için dalağımı şişirmiş ve damarlarım 13 mm olarak genişleme yapmış.Acaba verilen ilaç yeterlimi acaba dalağım normale geçermi damarlarım düzelirmi ve karaciğerim kendini yenilermi.Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Değerler de oldukça yüksek çıkmış.Akut alevlenme döneminde bu olağandır.Verilen ilaçlar ve sağlığınıza dikkat etmenizle değerlerde düzelme olacaktır.