Beta hcg 1500 kaç haftalık hamilelik olur?

Merhaba hocam. Gebelik şüphesi ile kan testi yaptırdım. Beta HCG kan testinde 1500 çıktı. Bu kaç haftalık hamilelik anlamına gelir.Beta hcg 1500 kaç haftalık hamilelik?

Tahlil.com Cevabı :

Evet hamilesiniz. Beta HCG 1500 çıktığında tahmini hamilelik haftası yaklaşık 5 haftalık anlamına gelir. Ancak sadece Beta HCG değerine bakarak hamilelik tanısı koyulmamalıdır. Gebelik testi ile birlikte gebelik kesesinin ultrason muayenesinde görülmesi ve kanda Beta HCG değerinin şu aşamada her 2 günde bir normalin 2 katına çıkması sağlıklı bir gebelik yönünden bize bilgi verecektir.