İki gün önce beta hcg 1140 cikmisti bugun tekrar test yapıldı 1650 olmuş.

İki gün once beta hcg 1140 cikmisti bugun tekrar test yapildi 1650 olmus. Muayenemde de kese daha görülmesi. Acaba bu artış sıkıntılımı? 2 katı olmasi gerekiyor diyorlar. Hamilelik 4 haftalik.

Tahlil.com Cevabı :

Doğru bilgi vermişler. Sağlıklı gebeliklerde 2 gün sonra çıkan Beta HCG değerinin bir önceki teste göre ortalama 2 kat artması beklenir. Sizde bu durum olmamış. Ancak hemen de mağızdaninizi bozmayın. Bir sonraki muayenede yapılacak ultrason muayenesi ve Beta HC testi sonucunu bekleyiz. Bakalım Beta HCG de artış ne oranda olacak.