Biyokimya: Kalsiyum* 10 Üre Azotu (BUN)* 9 Kreatinin, Serum* 0.55 Alanin Aminotransferaz (ALT)* 10 Aspartat Aminotransferaz (AST)* 14 Gama Glutamil Transf

İyi akşamlar,6 aydan uzun süren kabızlık ve dulcolax bekunis gibi bağırsak çalıştırıcı ilaçlar kullanmama rağmen tuvalete çıkamama ve kilo kaybı nedeniyle doktoruma başvurdum.doktorum fiziksel muayenede karnımın sağ tarafında barsak anzına rastladı.bu arada dışkının çapında incelme söz konusu.Ailemde kanser ve kolit öyküleri mevcut.Önümüzdeki günlerde ilaçlı tomogrofi, kolonoskopi ve de gastrokopi yapılacak.tam kan tahlil sonuçlarım aşağıdadır.Yorumlamanız ricası ile şimdiden çok teşekkürler.cinsiyet: bayanyaş: 29Biyokimya:Kalsiyum* 10Üre Azotu (BUN)* 9Kreatinin, Serum* 0.55Alanin Aminotransferaz (ALT)* 10Aspartat Aminotransferaz (AST)* 14Gama Glutamil Transferaz (GGT)* 14Alkalen Fosfataz (ALP)* 87Hormon:Triiodotironin, serbest (FT3)* 5.58Tiroksin, Serbest (FT4)* 17.32Tiroid Stimülan Hormon (TSH)* 1.00Hematoloji:Tam Kan SayımıLökosit (WBC) 14.8Nötrofil oranı (NEUT%) 62.5Lenfosit oranı (LYMPH%) 29Miks Oranı (MONO%+EO%+BASO%) 8.5Nötrofil mutlak sayısı (NEUT#) 9.25Lenfosit mutlak sayısı (LYMPH#) 4.30Miks mutlak sayısı (MONO#+EO#+BASO#) 1.26Eritrosit (RBC) 4.6Hemoglobin (HGB) 13.9Hematokrit (HCT) 41.7Ortalama eritrosit hacmi (MCV) 91.4Ortalama eritrosit hemoglobini (MCH) 30.5Ortalama eritrosit hemoglobin konsantrasyonu (MCHC) 33.3Eritrosit dağılım genişliği (RDW-SD) 43.3Eritrosit dağılım genişliği (RDW-CV) 13.2Trombosit (PLT) 315Ortalama trombosit hacmi (MPV) 10.1Trombosit dağılım genişliği (PDW) 11.6Trombosit / büyük hücre oranı (P-LCR) 26.4

Tahlil.com Cevabı :

TSH değeriniz yüksek,hipotiroidii,hashimato gibi tiroid bezi hastalıklarında bu tür sonuçlar çıkabilir. C a değeriniz ise normal değerin üst sınırına yakın.Bir endokrin ve dahiliye doktoruna danışmanızda yarar var.İlave tahliller isteyebilir. Tiroid hastalıkları kabızlık da yapabilmektedir.Kabızlığınız buna bağlı olabilir.Ayrıca wbc değerindeki yükseklik ise enfeksiyonlarda görülür.