Bu değerlere göre normal yolla çocuk sahibi olmam mümkün değil mi?

slm hocam ben 4 yıllık evliyim çocugumuz olmuyo bir yıl önceki sperm testlerim 18 ml yondu 3 gün önce tekrar zonguldak a tıp ta test yaptırdım sonuçlarımı yorumlarmısınız hocam bu arada yaşım 29 mikroskobik inceleme 1-2 vizkozite vizkoz ph 7,6 ml deki sperm sayısı 4 milyon ileri hızlı hareket 80 ileri yavaş hareket 5 yerinde hareket 5 hareketsiz 10, 1/2 saatteki motilite 80 2 saatteki motilite 80 normal hücre 85 baş anatomisi 10 boyun anatomisi 3 kuyruk anatomisi 2 miktar 1,5 cc hocam bu değerlere göre normal yolla çocuk sahibi olmam mümkün değilmi bide varikosel ameliyatı olalı 2 sene oldu yorumlarsanız çok sevinirim ALLAH razı olsun hocam

Tahlil.com Cevabı : Ml'deki sperm sayınız az fakat ileri hızlı yüzde sayısı gayet iyi. Normal yollarla çocuk sahibi olup olmayacağınız bir üroloji uzmanına muayene olmalısınız. Size gerekli bilgiyi verecektir.