CA 19 -9 değeri 298 den bir ayda 355 yükseldi. Ne yapılmalı?

Merhabalar , annem 46 yaşında sol yumurtalığında dermatoid tm kisti 8 cm cıktı safra kesesinde taş var CA 19 -9 değeri 298 den bir ayda 355 yükseldi bunların tetiklediğini söyleye bilir miyiz üst ve alt abdomenlerinin emar çekildi bir şey çıkmadı kanser riski var mıdır ? Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : CA 19 9 değeri yüksek ancak bunun yüksekliği tek başına bir kanser bulgusu olarak asla kabul edilmemelidir.CA 19 9 yüksekliği, bunun nedenleri, hangi durumlarda yükseldiği hakkında daha çok bilgi almak ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...CA 19 9 yüksekliği http://tahlil.com/ca-19-9-kanser-antijeni-ca-19-9-yuksekligi-hangi-durumlarda-olur