Yapılan testte CA125: 350,66 (0-35) / Ca19-9: 53,57 (0-37) Yorumlarınızı alabilir miyim?

Merhaba eşimin adet döneminde kusma ve aşırı sancı nedeni ile hastaneye gittiğimizde 38mm çikolata kisti tespit edildi. Yapılan testte CA125: 350,66 (0-35) / Ca19-9: 53,57 (0-37) Yorumlarınızı alabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak her iki marker testi de yüksek.Ancak CA 125 adet dönemlerinde yüksek çıkar doktorlar da bunu gözeterek tahlil istemek durumundadırlar.CA  125 yüksekliğinin bir çok nedeni olabilir.Ancak tek başına bu yükseklik de çok fikir vermez.Aşağıda CA 125 yüksekliğine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.CA 125 YÜKSEKLİĞİhttp://tahlil.com/ca-125-testi-nedirca-125-yuksekligi-ve-ca-125-hangi-durumlarda-yapilmalidirCA 19 9 değeriniz yüksek ancak bunun yüksekliği tek başına bir kanser bulgusu olarak asla kabul edilmemelidir.CA 19 9 yüksekliği, bunun nedenleri, hangi durumlarda yükseldiği hakkında daha çok bilgi almak ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...CA 19 9 yüksekliği http://tahlil.com/ca-19-9-kanser-antijeni-ca-19-9-yuksekligi-hangi-durumlarda-olur