Cmv ıgm (elisa) referans değerleri :0-14,99 AU/ml yazıyor, benim sonucum ise 240(reaktive) ne anlama geliyor?

Cmv ıgm (elisa) referans değerleri :0-14,99 AU/ml yazıyor. benim sonucum ise 240(reaktive)

Tahlil.com Cevabı : Yasemin Hanım,ilk verdiğim cevapta da belirttiğim üzere hamilelikte CMV IGM pozitifliği istemediğimiz bir durumdur.İlk sorunuzda sadece CMV IG G den bahsetmiştiniz.Verdiğiniz bilgiye göre Sizde CMV IGM pozitifliği de var.Bu durumda sorun var gözüküyor.Ancak test ELİSA yöntemiyle yapılmış,bu testin doğrulanması yerinde olacak.CMV PCR adı verilen çok daha hassas bir test var.Bu testle sonucun teyidi uygun olacak görüşündeyim.Geçmiş olsun dileklerimle