Çocuğumuza üç gün önce tahlil yaptırdığımızda ürik asidi 7,1 çıktı

Oğlumuz 10 yaşında.. epilepsi nedeniyle convulex şurup kullanıyor.. üç gün önce tahlil yaptırdığımızda ürik asidi 7,1 çıktı normal değerler (1,4-4,1)..NEU# 1,38. NEU% 24,4. LYM59,2, LUC%4,2 çıktı..yaymaya bakıldı.. yayma genel olarak normal ama az miktarda atipik hücre var dediler. tahlili yenilenmemizi önerdiler. yaymada atipik hücre ne görülmesi lösemi anlamına gelirmi

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzda ürik asit yüksekliği yönünden bir araştırma yapılabilir.Bu amaçla çocuk endokrinolojisi bölümüne başvurabilirsiniz.Periferik yayma testinin normal olması lösemi olasılığını ortadan kaldırır.Periferik yaymada kayda değer atipik hücre görülse idi mutlak suretle size bilgi verilirdi.
Lösemi yönünden içiniz rahat olsun.