Çocugumuzdan topuk kanı alındı sonra tekrar cagırdılar yıne aldılar fenilketönüri pozitif cıktı değerler sizce nasıl?

izim cocugumuzda topuk kanı alındı sonra tekrar cagırdılar yıne aldılar fenilketönüri pozitif cıktı ve bizi çapaya gönderdiler her ay kan gönderiyoruz sonuclar 137 120 157 pku derneginden aldıgımız sonuclar bunlar bebegimiz bize gayet saglıklı geliyor sonuclar normalmi bizi bilgilendırirseniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Fenilketonüri testinin doğar doğmaz yapılması,erken tanı koyulduğunda önlemler alınarak çocukların tedavi edilmesidir.Sonuçlarınız npozitif gözüküyor.Takiplerinizi sürdürmelisiniz.