Fenilketonüri nedir? Çocuğumun testinde Fenilketönüri pozitif çıktı

Bizim çocuğumuzdan topuk kanı alındı. Sonra tekrar Çağırdılar yine aldılar. Fenilketönüri pozitif çıktı ve bizi çapaya gönderdiler. Her ay kan gönderiyoruz Sonuçlar 137 120 157. Bebeğimiz bize gayet sağlıklı geliyor sonuçlar normalmi bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Fenilketonüri testinin doğar doğmaz yapılması, erken tanı koyulduğunda önlemler alınarak çocukların tedavi edilmesidir. Sonuçlarınız pozitif gözüküyor. Takiplerinizi sürdürmelisiniz.