Merhaba 37 günlük bebeğinizin Fenilketonüri değeri topuk kanında 2.4 çıktı

Merhaba 37 günlük bebeğinizin Fenilketonüri değeri topuk kanında 2.4 çıktı tekrar topuk kani alındı. Değer çok yüksek değil dediler sonuçları bekliyoruz.Acil olarak damardan kan alınarak test yaptırmak gerekir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Bebek, topuk kanı alındığında yeterli beslenmemişse, kan alım sırasında pıhtılaşma oluşmuş ve ya kan zor alındıysa, bu gibi sonuçlarla karşılaşılabiliyor ve değeriniz de çok yüksek değil.